Braník

Braník patří k těm pražským místům, která si na jedné straně zachovala svůj osobitý charakter, současně ale nabízí mnoho nového a inspirativního. Rychle se odsud navíc dostanete do centra města i za jeho hranice. Braník je synonymem pro svébytnou pražskou periferii s mixem mnohých malebných znaků čtvrti velkoměsta a maloměsta současně. Úzké uličky dlážděné historickou dlažbou lemují nízké přízemní či jednopatrové domky často vyplněnými tradičními živnostmi a gastro provozy. Navíc je také Braník charakteristický rozlehlou vilovou zástavbou s dechberoucími výhledy na celou Prahu.

Na druhé straně je Braník středobodem zájmu pro aktivní rodiny a vyznavače moderního stylu života. I bez vlastnictví dopravního prostředku je možné se odsud dostat do více než 20 sportovních nebo rekreačních zařízení. A to do 20 minut chůzí! Je libo běh nebo kolo, obě aktivity tak charakteristické pro dnešní dobu? Nový projekt je přímým sousedem pravé cyklistické nebo běžecké tepny v Praze.
Dopravní dostupnost a občanská vybavenost
MHD
Hned několika autobusy se z Braníka během několika málo minut dostanete na Smíchovské nádraží, kde je stanice trasy metra B. Opačným směrem jede autobus na stanici Budějovická, kde je přestup na linku C. Ještě rychleji trvá cesta autobusem na Novodvorskou. Podél řeky vede tramvajová trať do centra Prahy a na druhou stranu směrem do Modřan.
Vlaky
A pokud dáváte přednost vlakové dopravě, stačí na Branickém nádraží sednout na spoj, jenž vás doveze buď na Kačerov, do Vršovic nebo až Hlavní nádraží. Opačným směrem se dostanete na Zbraslav, k řece Sázavě či až na Dobříš.
Automobil
Pokud volíte automobil, pak se díky Jižní spojce dostanete rychle na opačný konec města. Směrem na druhou pak na jih nebo díky Pražskému okruhu a dalším komunikacím na západ i sever Čech.
Vzdělání, obchody, služby, sport a odpočinek
V Braníku nehledejte existenci velkých obchodních center a nákupních možností, není to potřeba. Všechny produkty a služby jsou si zde místní schopni zajistit prostřednictvím lokálních živnostníků. Branická ulice je doslova prošpikovaná obchůdky, restauracemi a provozovnami všeho druhu. Od projektu k MHD zastávce Přístaviště je to všeho všudy 10 minut chůzí a po cestě narazíte na vše důležité. Vyžaduje-li ovšem někdo nákupy hypermarketového charakteru, není nic jednoduššího než se přemístit do nedalekých obchodních center na Novodvorské, Pankráci, Andělu nebo Chodově.
Možnosti vzdělání jsou tu také více než standardní. Půltuctu mateřských školek, základní škola přímo v Braníku, další v přilehlých částeh s dostupností MHD do 15 minut. Navíc i na tak malém prostoru, jakým Braník je, najdete mnoho hřišt pro zábavu nejmenších.


Kontaktní formulář