XPlace
Nájemní bydlení
pro celý život

O NÁS
Jsme jedinečný a jediný institucionalizovaný koncept nájemního bydlení pro celý život v Praze.
Stojí za námi stabilní a důvěryhodný investor – Arcibiskupství pražské.
Z nájemného je financována duchovenská a pastorační činnost pražské diecéze, církevní školství, charity a jiné sociální aktivity.
VIZE
Zatímco v řadě západních zemí je nájemní bydlení běžným a vyhledávaným způsobem, jak si zajistit jistotu bezpečného domova, v Česku lidé většinou upřednostňují bydlení ve vlastním. Důvodem je mimo jiné nedostatečná nabídka skutečně kvalitních bytů k pronájmu a také fakt, že pronajímatelé často berou nájemníky jako snadný zdroj příjmu, o který není nutné pečovat. Bydlet v nájmu tak bohužel mnohdy znamená přistoupit na vztah, který má k pojetí „rovný s rovným“ velmi daleko.
Naší vizí je tento přístup změnit. XPlace je zbrusu nový projekt, který na realitní trh v Praze v blízké budoucnosti přinese pestrou nabídku nájemních bytů ve vysokém standardu s důrazem na oboustranně fungující vztahy. Lidem tak nabídneme atraktivní, férovou a dlouhodobou alternativu ke stále méně dostupnému vlastnickému bydlení. Klademe si za cíl vybudovat a rozvíjet síť míst, kde se lidé budou cítit dobře a získají dlouhodobé zázemí, aniž by museli myslet na hypotéku či jiné svazující podmínky.
S bydlením pracujeme jako s celoživotní potřebou, jejíž naplňování se musí přizpůsobovat aktuální situaci nájemníků. Nezáleží na tom, ve které fázi života se zrovna nacházíte, XPlace má ambici nabídnout Vám vždy místo, které budete mít opravdu rádi.
BYDLENÍ
V současnosti v Praze vlastníme již 112 bytových jednotek, které také sami pronajímáme a udržujeme. Součástí našeho portfolia jsou navíc i nebytové prostory, garáže či garážová stání, jež nabízíme k pronájmu jak obyvatelům našich bytů, tak zájemcům z řad široké veřejnosti. V neposlední řadě se věnujeme rovněž developmentu tak, abychom naše bytové portfolio dokázali bez kompromisů dostatečně rychle doplňovat nejen akvizicemi, ale také vlastní výstavbou na míru.
Díky tomu můžeme garantovat, že od XPlace nájemníci dostanou vždy ten nejlepší servis. Již nyní si u nás můžete vybrat bydlení z různých lokalit a dispozicí od 1+kk až po 4+1. Nezáleží na tom, zda jste student, mladý pár, rodina s dětmi, nebo senior. Kvalitní bydlení máme na výběr pro každého.
Banner-zivot
HISTORIE
2019 – Díky inspiraci z dobře fungujících evropských velkoměst, jako je například Berlín či Londýn, jsme poprvé rozvinuli myšlenku, že by skutečně kvalitní nájemní bydlení mohlo pomoci řešit současnou složitou situaci vlastnického bydlení v Praze . Zároveň jsme si uvědomili, jak moc na trhu chybí poskytovatel, který by nájemníkům nabízel nejen pouhou střechu nad hlavou, ale opravdový domov - místo, kde se budou díky nadstandardní péči a dlouhodobým férovým vztahům cítit v bezpečí.
2021 – Cesta od nápadu k jeho realizaci bývá složitá a nejinak tomu bylo i v našem případě. Přes řadu výpočtů, plánů, administrativních úkonů a dalších nezbytných kroků jsme se však v roce 2021 úspěšně dostali až k založení značky XPlace.
2022 – Naše vize se postupně začala stávat skutečností. XPlace získala v úvodní fázi do portfolia prvních 80 bytů, nebytových prostor i garáží a v červnu 2022 se oficiálně představila široké veřejnosti. Do konce roku plánujeme prostřednictvím akvizic počet bytů a dalších nemovitostí k pronájmu v naší nabídce navýšit na 160. Kromě toho však intenzivně pracujeme také na přípravě hned několika projektů vlastní developerské výstavby.
2023 a dál – Potenciál poptávky po kvalitním nájemním bydlení je v Praze vysoký. A každý člověk, který díky nám získá zázemí pro to, aby mohl uskutečnit svoje sny, se počítá. Do budoucna si proto neklademe žádné limity a s pokorou věříme, že v horizontu 10 let dokážeme vybudovat a pečlivě obsluhovat portfolio o několika tisících bytových jednotek.
XPlace
Značka XPlace představuje koncept nájemního bydlení pro celý život. Společnost vznikla v roce 2021 jako zastřešující instituce pro development, správu a nabídku nájemního bydlení, které touto cestou chce poskytovat Arcibiskupství pražské. Církev jako solidní investor chce budovat dlouhodobé a férové vztahy se svými nájemci tak, aby se ke značce opakovaně vraceli i v případě, že se změní jejich životní situace a potřeby.
Nájemní bydlení bude tvořit jednu z klíčových výnosových aktivit církve po roce 2030, kdy dojde k ukončení státního příspěvku na provoz církve. Cílem Arcibiskupství pražského je do roku 2030 pronajímat kolem 1 000 bytů, čímž chce získávat část financí na zajištění duchovní služby, pastorace a školských a charitativních aktivit. Jméno XPlace odkazuje na řecké iniciály Kristovy chí, ró.
Kontaktní formulář